25 września 2018

Microsoft Ignite 2018 - pierwszy dzień konferencji

Dopiero co kilka tygodni temu przedstawiałem nowe funkcjonalności w udostępnione w publicznych betach Exchange Server 2019 i Skype for Business 2019, a teraz mam przyjemność uczestniczyć w największej konferencji, jaką Microsoft corocznie organizuje dla swoich klientów - Microsoft Ignite. Przyjechałem do Orlando jako specjalista, wspierający Microsoft w prowadzeniu laboratoriów dla uczestników, pojawiam się również na stanowisku Microosft Teams.
Microsoft Ignite, poza olbrzymią ilością uczestników i parterów, wystawiających swoje produkty, współpracujące i uzupełniające funkcjonalności oprogramowania Microsoft, to czas kiedy Microsoft ogłasza premiery nowych produktów, funkcjonalności i projektów.
Na sesji otwierającej konferencję prezes Microsoftu Satya Nadella pokazywał przykłady usprawnienia pracy wielu firm, dzięki zastosowaniu chmury publicznej Microsoftu, zarówno Azure jak i Office 365, ogłosił także, wspólnie z prezesami firm Adobe Shantanu Narayenem i SAP Billem McDermottemnową projekt - Open Data Initiative.
Open Data Initiative opiera się na trzech założeniach - każda firma w pełni zarządza swoimi danymi, może uruchomić procesy wykorzystujące sztuczną inteligencję, w celu usprawnienia procesów i środowisko to jest dostępne dla zewnętrznych rozwiązań, w celu rozszerzenia funkcjonalności w zależności od indywidualnych potrzeb.
Po keynote odbyły się sesje poszczególnych grup produktowych, na których przedstawiono nadchdzące zmiany.
Z mojego punktu widzenia, bardzo ważne było ogłoszenie premiery Office 2019 (status GA dla klientów umów wolumenowych), Sharepoint 2019, zapowiedź premiery Windows Server 2019 i Exchange Server 2019 w najbliższych tygodniach (choć nie było to dla mnie zaskakujące) - można już czytać dokumentację i przygotowywać się do wdrożenia/migracji poczty na nową platformę (Tak, Exchange 2019 jest wspierany wyłącznie na platformie Windows Server 2019). W obszarze Microsoft Teams również zostało ogłoszonych wiele nowości, w tym nowe urządzenia współpracujące z Teams. Polycom pokazał również możłiwość integracji już posiadanych terminali wideo z usługą Teams w bardzo prosty sposób przez usługę RealConnect for Teams. Bardzo dużo nowości przedstawił również zespół Azure, w tym nowe i usprawnione funkcjonalności w obszarze Security, które będą istotne również dla użytkowników Office 365. Ogłoszono również nadchodzące zmiany w programach certyfikacyjnych i egzaminach Microosft.
Kolejne dni przyniosą kolejne informacje o nowościach i zmianach, które postaram się w kolejnych wpisach nieco przybliżyć.

Brak komentarzy: