21 sierpnia 2013

Problemy z poprawkami Microsoft - WAS

Ostatnio Microsoft nieźle namieszał w kwestii poprawek. Ku pamięci i przestrodze dla innych zapiszę kilka uwag w tym temacie.

Jednym z niemiłych faktów, jaki mnie ostatnio zaskoczył był problem z Office Web Apps Serverem 2013 (WAS). Skonfigurowaliśmy serwer, po jakimś czasie zostały zainstalowane poprawki z Windows Update, między innymi do WAS-a, no i zaczęło sypać błędami (przeważnie 1000 i 1026 – obrazki poniżej).

image

image

Utylizacja procesorów serwera WAS skoczyła na 100%, z czego większość zasobożernych procesów była związana z obsługą błędów.

Okazało się, że automatyczna instalacja poprawek skutecznie rozwaliła konfigurację Office Web Apps Servera 2013. Na szczęście jest ona stosunkowo prosta. Niestety, poprawka KB2760445 nie ma opcji odinstalowania, co powoduje konieczność odinstalowania WAS, zainstalowania go ponownie, wgrania poprawek i dopiero w tym momencie ponownego skonfigurowania farmy WAS (lub dodania danego serwera do farmy składającej się z kilku serwerów (Remove-OfficeWebAppsMachine). Procedura instalacji poprawek do WAS opisana jest na stronach dokumentacji produktu.

Tylko dlaczego te poprawki są dostępne przez Windows Update?

Brak komentarzy: