Virtual Study

21 marca 2012

Nowe Certyfikaty

W tym roku mija 20 rocznica programu certyfikacyjnego Microsoftu, a przy okazji masowo pojawiają się nowe egzaminy i tytuły. Ja na razie uczciłem rocznicę 10 tytułem MCITP, ale szykuję się do kolejnych wyzwań. W styczniu pojawiły się bety egzaminów ze ścieżki Office365, potem SCCM 2012, a teraz wysypało betami z SQL 2012 (aż 7 egzaminów) – oczywiście tylko na zaproszenie zgodnie z profilem MCL SME z witryny connect.microsoft.com. O tym, że lada moment mają pojawić się egzaminy z nowej ścieżki private cloud już pisałem niedawno, a egzaminy Office365 za kilka dni mają być już publicznie dostępne.

PEPUG wspólnie z VirtualStudy.pl planuje w kwietniu cykl webcastów przygotowujących do egzaminów 70-323 i 70-321. Szczegóły będą opublikowane w najbliższych dniach.

Program certyfikacyjny Microsoft ułatwia wykazanie pracodawcom, że mamy kwalifikacje z najnowszych dostępnych na rynku technologii, co pozwala próbować negocjować wyższe pensje. W 2011 badania prowadzone przez CompTIA wykazały średnio 9% wzrost wynagrodzeń bezpośrednio po zdaniu egzaminów, a 29% w skali długoterminowej, w stosunku do pracowników, którzy nie podnosili kwalifikacji. Badania z 2010 roku, przeprowadzone na managerach, zatrudniających pracowników IT, wykazały że 91% z nich kierowało się posiadanymi przez kandydatów kwalifikacjami(Microsoft Learning, 2010). Oczywiście realia polskiego rynku czasami odbiegają od tych wskaźników, ale sam kilkukrotnie miałem możliwość negocjacji lepszych stawek ze względu na posiadane certyfikaty.
Pod koniec roku ma ukazać się Windows 8 i jest dostępna do pobrania wersja Customer Preview. Warto pobrać i testować, żeby być gotowym na egzaminy z nowego produktu, które pewnie pojawią się na jesieni. Na razie warto przygotować się i przejść ścieżkę certyfikacyjną Windows 7 (lub zaktualizować posiadane certyfikaty do tej wersji).

Brak komentarzy: