Virtual Study

06 grudnia 2011

Exchange 2010 SP2 – co nowego?

Wczoraj umieściłem na wss.pl newsa o ukazaniu się SP2 do Exchange 2010, a dopiero kilka godzin później Microsoft umieścił na blogu produktowym i stronach pomocy technicznej dokładne informacje o nowych funkcjonalnościach - What's New in Exchange 2010 SP2: Exchange 2010 Help. Najważniejsze z rozszerzeń to:

  • OWA mini to nowa wersja znanej w Exchange 2003 funkcjonalności Outlook Mobile Access.
  • Address Book Policy pozwala na zdefiniowanie reguł przypisywania różnym grupom użytkowników różnych książek adresowych, zamiast używanej wcześniej segmentacji GAL (która została skasowana w Exchange 2010 RTM).
  • Hybrid Configuration Wizard - wygodny kreator definiowania połączenia wewnętrznej organizacji pocztowej z Office365 (w przypadku, gdy decydujemy się na konfigurację hybrydową).
  • OWA Cross-Site Silent Redirection - lepiej dopracowane mechanizmy przekierowywania użytkownika do serwera CAS w innej lokalizacji.

Jest również kilka ciekawych dodatków commandletów – pisałem np. niedawno o MRSProxy, które musimy włączać dla każdego serwera CAS przez edycję pliku konfiguracyjnego. W SP2 jest do tego jedna komenda z odpowiednim przełącznikiem - Set-WebServicesVirtualDirectory -Identity "EWS (Default Web Site)" -MRSProxyEnabled $true. Ciekawie wygląda również możliwość wykorzystania kolejnych pięciu CustomAttribute’ów – w dodatku każdy z nich może być wieloskładnikowy, co daje nam łącznie 1300 dodatkowych atrybutów! Niestety w związku z tym trzeba rozszerzyć schemat AD, co dla niektórych firm może być pewnym utrudnieniem, związanym z wdrażaniem poprawki. Mam zamiar trochę poinstalować w weekend, o czym napiszę.

Pobierz Exchange 2010 SP2

Brak komentarzy: