Virtual Study

09 października 2011

SCCM–Problem z WebDav

Proces instalacji SCCM 2007R3 na Windows 2008R2 nie jest najprostszym zadaniem – dzisiaj walczyłem dosyć długo z jednym problemem – pomimo bezbłędnej instalacji serwera i odpowiednim skonfigurowaniu wykrywania i dystrybucji agentów nie mogłem zainstalować klienta SCCM na żadnym komputerze. Po przejrzeniu statusu komponentów, zauważyłem problem z komponentem SMS_MP_CONTROL_MANAGER, który nie chciał się zainstalować bez podania konkretnej przyczyny. Ciekawy opis konfiguracji znalazłem tutaj:

http://www.windows-noob.com/forums/index.php?/topic/490-how-can-i-configure-sccm-2007-sp1-in-windows-server-2008/

Ale jak widać to nie wystarczyło. Ustawienia WebDav wyglądały poprawnie, co zresztą zweryfikował instalator SCCM, ale coś było nie tak. Okazało się, że pomimo poprawnego ustawienia WebDava w IIS Managerze, konieczna jest jeszcze modyfikacja w pliku schematu WebDav (ciekawe dlaczego?). W tym celu musimy przejść do katalogu %windir%\System32\inetsrv\config\schema,
wyedytować znajdujący się tam plik webdav_schema.xml (w tym celu musimy przejąć go na własność, dodać sobie pełne prawa i zdjąć atrybut readonly), a następnie ustawić odpowiednie wartości atrybutów:
<attribute name="allowAnonymousPropfind" type="bool" defaultValue="true" />
<attribute name="allowInfinitePropfindDepth" type="bool" defaultValue="true" />
<attribute name="allowCustomProperties" type="bool" defaultValue="false" />
Po zapamiętaniu zmian możemy wrócić do konsoli SCCM i sprawdzić, czy wszystko poszło OK.

Brak komentarzy: