Virtual Study

27 października 2011

Exchange 2007–odtwarzanie zawartości starej skrzynki

Już nie tak często robię coś na Exchange 2007, ale ta porada może się przydać wszystkim. Dosyć popularny scenariusz działania wygląda następująco: skasowaliśmy skrzynkę, a np. po roku okazuje się, że były tam ważne dane. Na szczęście mamy backup, ale oryginalnej skrzynki już dawno nie ma. Co zrobić? Rozwiązanie jest bardzo proste, choć nie wynika wprost z dokumentacji.

Najpierw odzyskujemy bazę do Recovery Storage Groupy (procedura zależna od wykorzystywanego przez nas oprogramowania do backupu), a następnie wykonujemy komendę restore-mailbox.

Oczywiście musimy wskazać skrzynkę w RSG oraz dowolną skrzynkę (np. testową) do której będziemy odzyskiwać.Jeżeli skrzynka znajdowała się kiedyś w bazie o nazwie SG1MBX, a docelowa skrzynka nazywa się testrestore, to użyjemy składni:

restore-mailbox -identity testrestore -rsgdatabase "Recovery Storage Group\SG1MBX" -RSGmailbox be091a53-d3c3-4f70-bcc4-896cfeeb6bb8 -TargetFolder Restore

Cała zawartość skrzynki źródłowej (identyfikowanej przez GUID skrzynki) zostanie odtorzona do folderu Restore w skrzynce docelowej. Skąd wziąć GUID skrzynki źródłowej? Z narzędzia Exchange Troubleshooting Assistant – po założeniu RSG i zamontowaniu potrzebnej bazy możemy odszukać skrzynkę wykonując akcję pre-merge tasks i odszukując skrzynkę.

image

image

image

image

Brak komentarzy: