28 czerwca 2017

Czerwcowe poprawki do Exchange

Ostatniej nocy Microsoft oficjalnie wydał nowe paczki poprawek do Exchange 2016 i 2013:


Niestety, dla dla nowych pakietów nie została zweryfikowana kompatybilność z .NEt Framework 4.7, tak że nadal w mocy pozostaje ostrzeżenie przed instalacją tej wersji. Pisałem o tym niedawno i jak widać zespół Exchange nie zdążył jeszcze zakończyć testów weryfikacyjnych.
Co zatem znajdziemy w aktualizacji? Co prawda paczka CU 17 dla Exchange 2013 zawiera głównie hotfixy do zlokalizowanych ostatnio problemów, to w paczce CU6 dla Exchange 2016 zespół zawarł dwa ciekawe rozszerzenia, z których pierwsz od pewnego czasu było dostępne w wersji Exchange Online - Sent Items Behavior Control oraz Original Folder Item Recovery. Zespół produktowy kończy również prace dopasowujące serwery Exchange do pełnej obsługi TLS 1.2, który formalnie ma w najnowszej paczce poprawek rozszerzone wsparcie, jednak koledzy z Redmond nie zachęcają na razie do wyłączenia starszych wersji TLS 1.0 i 1.1. Jeszcze trochę czasu potrzeba, zwłaszcza w kontekście nowej wersji Frameworka.
Oczywiście należy pamiętać, zwłaszcza w środowiskach hybrydowych o aktualizacji Exchange, co ważniejsze również należy aktualizować Framework, o czym pisałem trzy miesiące temu - przypomnę, że mając wersję starszą niż CU15 musimy zainstalować ją w pierwszej kolejności, gdyż nie są kompatybilne z .NetFramework 4.6.2, wymaganym do instalacji nowszych paczek CU.
Tym razem Microsoft nie wydał już aktualizacji do starszych wersji Exchange - grono potencjalnych testerów skurczyło się drastycznie.
Więcej informacji można znaleźć na blogu zespołu produktowego.

Brak komentarzy: