Virtual Study

12 czerwca 2014

Przeglądanie struktury OU w konsoli EAC

Zarządzając pojedynczymi odbiorcami poczty w Exchange 2013 administratorzy przeważnie używają konsoli webowej – Exchange Admin Center. Żeby utworzyć konto użytkownika lub kontakt mailowy w konkretnym OU, a nie w domyślnej lokalizacji, mamy mozliwość wybrać z listy istniejących w lesie/domenie jednostek organizacyjnych.

image

Jednak czasami po kliknięciu w przycisk “Browse” dostaniemy komunikat, że w domenie jest zbyt dużo OU i konsola nie pokaże nam żadnego OU Smutek.

image

O co chodzi? Domyślnie EAC pokazuje tylko 500 OU – większości firm to wystarcza, jednak czasem jest ich znacznie więcej. Niestety, możemy zmienić w przeglądarce tylko ilość pokazywanych użytkowników (również maksymalnie 500), ale od czego są pliki konfiguracyjne? Wystarczy w pliku web.config witryny EAC (domyślna lokalizacja C:\Program Files\Microsoft\Exchange Server\V15\ClientAccess\ecp\) dodać w sekcji app settings klucz:

<add key="GetListDefaultResultSize" value="1000" />

image

I gotowe. Nawet nie trzeba restartować serwisów:

image

Oczywiście, jeżeli mamy wdrożone kilka serwerów z rolą CAS, to taką zmianę musimy zrobić na każdym z serwerów i pamiętać, że instalacja kolejnego CU nadpisze wprowadzone zmiany.

Brak komentarzy: