08 lutego 2013

Lync Connectivity Analyzer

Na stronach Microsoft Download Center pojawiło się wczoraj nowe narzędzie, mające ułatwić administratorom i użytkownikom serwera Lync diagnozowanie problemów z dostępem z urządzeń mobilnych. Jest co prawda strona https://www.testexchangeconnectivity.com/, gdzie mamy osobną zakładkę do testowania zdalnego dostępu z urządzeń mobilnych, jak widać na poniższym rysunku, ale często chcemy połączyć się z urządzeń poprzez WiFi w naszej sieci wewnętrznej.

image

Lync Conectivity Analyzer to proste narzędzie graficzne (paczka instalacyjna ma raptem 0,5 MB), które możemy zainstalować na Windows 7 Service Pack 1, Windows 8, Windows Server 2008 R2 SP1, Windows Server 2008 Service Pack 2, Windows Server 2012, Windows Vista Service Pack 2 (czyli wszystkich wspieranych wersjach systemu Windows) i wymaga dodatkowo .Net Frameworka 4.5. Pozwala nam po wpisaniu naszego SIP URI i hasła na zweryfikowanie usług Mobility, oraz powiązanych z nimi rekordów DNS i certyfikatów. Po wciśnięciu przycisku Start wykonywane są testy i widzimy, czy usługa skonfigurowana jest prawidłowo.

Lync Connectivity Analyzer

Dodatkowo na zakładce opcji możemy wskazać, gdzie będą zapisywane logi i opcjonalnie wysłać te informacje do firmowego helpdesku.

Lync Connectivity Analyzer 2

Lync Connectivity Analyzer (64 Bit) w Microsoft Download Center

Brak komentarzy: