17 lutego 2013

Instalacja Exchange 2010 SP3–kilka uwag

Kilka kroków, o których trzeba pamiętać przy instalacji Service Packa 3 do Exchange 2010. Część uwag jest opisana na stronie Release Notes.

1. Odinstalowanie polskiego i ewentualnych innych Unified Messaging Language Pack’ów (po zainstalowaniu SP3 trzeba zainstalować zaktualizowaną wersję. W tym celu trzeba uruchomić setup z nośnika instalacyjnego ostatnio zainstalowanego Service Packa, podając dodatkowo ścieżkę do tego katalogu.

image

2. Trzeba sobie doliczyć dodatkowy czas na aktualizowanie struktury baz skrzynkowych (dla upgrade’u z RTM – nawet 30 minut per baza), co dla dużej struktury oznacza ładnych kilka godzin upgrade’u.

3. W przypadku DAG – można zacząć od serwera z bazami pasywnymi, ale trzeba pamiętać, że baza nie może być przeniesiona na serwer o niższym numerze Service Packa.

4. Ostatnie ale nie najmniej ważne – Service Pack rozszerza schemat, więc trzeba pamiętać o przyznaniu odpowiednich uprawnień dla konta, które ma wykonać tę część operacji (bo dobra praktyka nie zaleca przydzielania uprawnień Schema Mastera na stałe).

Brak komentarzy: