Virtual Study

02 stycznia 2012

Posumowanie roku 2011

Witam wszystkich serdecznie w nowym roku.

Czas na małe podsumowanie roku 2011, w którym w moim życiu zawodowym bardzo wiele się zdarzyło. Był to dla mnie bardzo burzliwy i ciekawy rok – zrealizowałem parę naprawdę dużych projektów – największa w Polsce migracja Exchange oraz kilka mniejszych (łącznie zmigrowałem co najmniej 55 tysięcy skrzynek pocztowych), a także kilka dużych projektów infrastrukturalnych. Jednocześnie starałem się nie tracić kontaktu z prowadzeniem szkoleń, a nawet udało mi się wziąć udział w konferencji MCT Summit 2011 Europe w Sztokholmie.Jednocześnie podjąłem decyzję o wycofaniu się z założonej przeze mnie w 2006 roku firmy i dołączeniu do zespołu APN Promise, realizując do końca roku kilka ciekawych projektów. Razem z Promise wziąłem również udział w konferencji MTS 2011, prowadząc jedyną prezentację o Exchange. Więcej na temat tej konferencji pisałem już wcześniej, więc nie będę się powtarzać. Europejskiego TechEdu w tym roku nie było, ale mam nadzieję, że uda się wziąć w nim udział w 2012 roku.

Z punktu widzenia społeczności, rok 2011 teżbyłciekawy, chociaż nie tak spektakularny. PEPUG nadal działa, szczególne podziękowania dla Ziemka Borowskiego za determinację przy organizacji regularnych spotkań, po kolejnej reorganizacji wss.pl dołączyłem ponownie do zespołu ekspertów portalu.

Co przyniesie nowy rok? Czas pokaże, ale na pewno będzie sporo nowych zdarzeń – nowe produkty Microsoftu, kolejne konferencje i ciekawe projekty, z których doświadczeniami będę się w miarę możliwości dzielić.

Brak komentarzy: