22 lipca 2010

Migracja Windows Sharepoint Services 3.0 do Sharepoint Foundation 2010

Ostatnio trochę walczyłem z migracją Sharepoint Services 3.0 do wersji Sharepoint Foundation 2010 w środowisku SBS. Chociaż taki scenariusz jeszcze nie jest oficjalnie wspierany przez Microsoft, jednak jest możliwy do realizacji. Ponieważ instalacje SBS 2008, z którymi mam doczynienia pracują w polskiej wersji językowej, więc migrację również przeprowadzałem z polską wersją Sharepoint Foundation 2010. Co ciekawe okazało się, że niektóre elementy (listy), mają angielskie nazwy (np. categories), a SF2010 koniecznie chce się odwoływać poprzez polskie nazwy. Problemy z tym związane dyskutowałem na forum WSS. Ostatecznym rozwiązaniem było uruchomienie Sharepoint Designera 2010 i ręczna zmiana nazw list.

Przy okazji migracji znalazłem bezpłatne, ciekawe narzędzie - SharePoint Content Deployment Wizard, służące do backupowania/migrowania Sharepointa. Narzędzie jest dobrze opisane na blogu Chrisa O’Brien’a. Narządko niewielkie, a działa bardzo fajnie.

1 komentarz:

Maciej pisze...

W jaki sposób dokonał Pan migracji z WSS3.0 na SharePointa Fundation 2010?
Ja próbowałem wykorzystać narzędzie Chrisa O'Briena, ale niestety - jak wyczytałem w Internecie, na blogu autora - taka migracja nie jest możliwa za pomocą tego narzędzia.

Proszę o pomoc i poradę.