Virtual Study

08 września 2009

Exchange 2007 SP2 – problemy?

Sam nie natrafiłem na problemy przy instalacji SP2 na serwerach Exchange 2007, którymi zarządzam, ale w oczekiwaniu na pierwszy Rollup pozwolę sobie na małe podsumowanie:

  • Znowu nie najlepiej napisane warunki brzegowe w plikach ExBPA, wykorzystywane do weryfikacji środowiska, blokują instalację w domenie, gdzie wszystkie kontrolery są w wersji Windows 2008 R2. Problem został opisany na blogu zespołu Exchange. Jak na razie jest dostępny tylko hotfix na żądanie do uzyskania z supportu, albo zostawienie jednego DC w starszej wersji. Oczywiście ma zostać poprawiony w kolejnym hotfixie. Obawiam się, że znowu zapomną o uwzględnieniu słowa “Dodatek”.
  • Dodatek do integracji backupu w Windows 2008 nie działa prawidłowo na dyskach podpiętych jako punkty montowania. To również ma zostać uwzględnione.
  • Brak możliwości instalacji Exchange 2007 SP2 na Windows 2008R2. Niestety jest to celowe i nie będzie zmienione w kolejnych rollupach.
  • Jak na razie trzeba również nagimnastykować się trochę nad instalacją SP2 na SBS 2008. Został już opublikowany artykuł, opisujący co trzeba zrobić, żeby instalacja się udała - http://support.microsoft.com/default.aspx?scid=kb;EN-US;973862

Brak komentarzy: