12 października 2018

Acrobat Reader z dostępem do zabezpieczonych plików dostępny w Preview

W poprzednim poście wspominałem o ogłoszonym na Ignite zmienionym dostępie do dokumentów PDF zabezpieczonych przez AIP. Dzisiaj ukazała się wersja Preview Acrobat Readera DC z dodatkową wtyczką Microsoft Information Protection, dzięki której możemy czytać zapezpieczone AIP dokumenty. Wcześniej było to dostępne w aplikacji AIP viewer, oraz wybranych czytnikach zewnętrznych (np. Foxit Viewer), jednak w ramach umowy między firmami Microsoft i Adobe, w końcu ten popularny czytnik również dostał taką możliwość. Jak można się o tym przekonać?
Po pierwsze musimy zmienić format zabezpieczanych dokumentów PDF. zgodnie ze standardem ISO, dzięki czemu zabezpieczony dokument nadal będzie używał rozszerzenia pdf, zamiast ppdf. W tym celu logujemy się w konsoli administracyjnej AIP i wybieramy opcję Advanced w ustawieniach używanej przez nas polisy (jeżeli nie dodawaliśmy więcej polis, to robimy to w domyślnej polisie Global). W tym celu wybieramy wielokropek przy nazwie polisy (rysunek poniżej) i klikamy w opcję Advanced Settings:
Następnie dodajemy ustawienie jak na poniższym rysunku EnablePDFv2Protection z wartością TRUE. Lista ustawień zaawansowanych polis AIP dostępna jest w przewodniku administracyjnym - https://docs.microsoft.com/en-us/azure/information-protection/rms-client/client-admin-guide-customizations
Mając odpowiednie ustawienie konfiguracyjne możemy pobrać aplikację i plugin z udostępnionej paczki. Po instalacji otwarcie zabezpieczonego pliku pdf jest możliwe.

Brak komentarzy: