10 czerwca 2008

Nowe szkolenia i certyfikacje ogłoszone przez Microsoft

Jak widać z ostatnich informacji prasowych Microsoftu, MCITP nie jest wystarczające dla firm jako zamiennik MCSE. Microsoft ogłosił właśnie nowy stopień certyfikacyjny, nie tak trudny do uzyskania jak Architekt, ale wyżej pozycjonowany niż MCITP.

CertStructure_lg 

Ciekaw jestem, czy Microsoft Certified Master będzie faktycznie taki wyjątkowy. Jak na razie ma dotyczyć Exchange 2007, Active Directory i SQL. Zatem czas brać się do roboty... Co ciekawe, jak wynika z anonsu prasowego:

"The programs will focus on design, build, and troubleshooting skills, and will require three weeks of mandatory training per track, delivered exclusively by top subject matter experts and industry-renowned instructors"

Ciekaw jestem jacy eksperci będą dostarczać w Polsce odpowiednich szkoleń?

1 komentarz:

brejk pisze...

Hehe, to może być odpowiedź na małe zainteresowanie szkoleniami typowo mentorskimi w Polsce :D Taki Solid Quality Mentors czy SQLSkills w Polsce jest zdecydowanie za drogi dla zwykłego zjadacza chleba (zdawacza egzaminów MCITP). A tak - będziesz chciał iść na egzaminy na MCM? Będziesz musiał zapłacić... Doskonała metoda napędzania rynku drogich i ekskluzywnych szkoleń ;-)