Virtual Study

24 stycznia 2008

One liner - cd

W odpowiedzi na skrypt, który opublikowałem kilka dni temu dostałem od Shay Levi ($cript Fanatic) http://scriptolog.blogspot.com skrypt wykorzystujący WMI server side filtering (mój skrypt korzystał z WMI oraz standardowych komend PS).

get-wmiObject win32_service -filter "StartMode='Auto' and State='stopped' and name like 'MSExchange%'" | foreach { start-service $_.name }

Kolejna modyfikacja umożliwia wykonanie skryptu na innym komputerze. W tym celu serwisy należy uruchamiać funkcją StartService():

$computer="serverName"
get-wmiObject win32_service -computerName $computer -filter "StartMode='Auto' and State='stopped' and name like 'MSExchange%'" | foreach { $_.StartService() }

2 komentarze:

Reni pisze...

proszę o pomoc bo nie potrafię znaleźć rozwiązania: przy uruchamianiu systemu wyskakuje mi okienko z informacją- Usługa StartService zablokowana- a gdy klikam ok.(bo tylko taka jest opcja) wyskakuje mi drugie okienko po angielsku. Klikam ok. i dopiero wtedy system uruchamia się do końca. Co to jest za usługa, jak ją odblokować i jakie ma znaczenie dla prawidłowego działania systemu?

Konrad Sagala pisze...

Trochę mało informacji, co jest napisane w okienku po angielsku? Power Shell jest w polskiej wersji czy angielskiej?