29 maja 2017

Skype for Business CU5

Chociaż minęło już kilka dni od daty wydania, to warto wspomnieć o wydanym w maju kolejnym pakiecie Cumulative Update - tym razem CU5, który można pobrać ze strony Microsoft.
Chyba najbardziej oczekiwaną zmianą miało być wsparcie dla Windows Server 2016, jednak zmiana ta finalnie nie pojawiła się w tej aktualizacji. Szczegółowa lista została wyszczególniona w artykule o poprawkach i zmianach funkcjonalnych w majowej aktualizacji. Mniej formalna informacja o publikacji pakietu CU5 pojawiła się na portalu TechCommunity. Tam też można znaleźć informację, wyjaśniającą, że na wsparcie dla Windows Server 2016 trzeba jeszcze trochę poczekać. Poprawiona została za to obsługa Location Based Routing, tak że oficjalnie dostępne jest wsparcie dla urządzeń mobilnych (nieśmiało wprowadzane od CU4). Usunięto również kilka problemów z usługami głosowymi, migracją Meeting Roomu do chmury oraz parowaniem pool. Ciekawą funkcjonalnością jest specjalna aplikacja Skype Meeting App, do udziału w spotkaniach dla klientów zewnętrznych, która może zastąpić klienta webowego. Ciekawy artykuł o nowym kliencie napisał Tom Arbuthnot.

1 komentarz:

sopla2 pisze...

Konrad czy Skype Meetings App - będzie dostępny dla klientów standalone Skype for Business,bo na dzisiaj widzę że usługa działa w Office 365 chyba że się mylę.