Virtual Study

18 października 2016

ITDEV CONNECTIONS 2016

W niedzielę wróciłem z konferencji IT/Dev Connections 2016, która odbywała się w Las Vegas. Nie jest to event tak duży jak Ignite, zaledwie 1000-1200 uczestników, ale w tym przypadku to zaleta. Przez 4 dni odbywało się równolegle około 15-20 sesji prowadzonych przez MVP i niezależnych ekspertów, skupiając się na technologicznych szczegółach i praktycznych doświadczeniach wdrożeniowych, zamiast marketingowym pustosłowiu.


W ramach IT/Dev Connections można było obejrzeć sesje w następujących  ścieżkach:
  • Cloud and Datacenter (42 sesje)
  • Community (17 sesji)
  • Data Platform & Business Intelligence (49 sesji)
  • Development Platform, Tools and DevOps (49 sesji)
  • Enterprise Collaboration (58 sesji)
  • Enterprise Management, Mobility and Security (59 sesji)
  • Solutions (7 sesji)
Już kilkukrotnie słyszałem dużo dobrego na temat tej konferencji i muszę przyznać, że nie zawiodłem się. Mniejsza powierzchnia centrum kongresowego hotelu Aria (w porównaniu z ośrodkami gdzie odbywały się konferencje TechEd czy Ignite) dała wiele okazji do spotkań z prelegentami i innymi uczestnikami konferencji. Często niestety wybór sesji był trudny, bo w tym samym czasie prowadzone były sesje zarówno z nowych funkcjonalności Windows Server 2016 (Nano, wirtualizacja, kontenery), zarządzaniu tożsamością jak rozwiązywaniu problemów w Exchange.
Grupa produktowa Exchange była reprezentowana przez kilku najbardziej znaczących specjalistów z Redmond, pod przywództwem Grega Taylora. Oczywiście grupa MVP w kategorii Exchange Server (a właściwie już od roku Office Servers & Services, ale związanych przede wszystkim z systemem Exchange) była liczna, jak widać na poniższym zdjęciu.

Na zdjęciu znaleźli się wszyscy MVP, uczestniczący w konferencji, stoją od lewej:
Kucają od lewej:
Konferencja była zdecydowanie techniczna - poziom sesji 300 i 400, z minimalną ilością firm partnerskich, które prezentowały swoje produkty, jednak znalazła się tam polska firma CodeTwo, oferująca znane od dawna oprogramowanie do stopek w Exchange, teraz również w wersji dla Exchange Online oraz oraz narzędzia ułatwiające migrację i wykonywanie kopii zapasowych skrzynek Office 365.

Brak komentarzy: