12 grudnia 2013

Nadpisywanie ustawień Managed Availability

Po raz kolejny wraca do mnie kwestia Managed Availability. Chociaż nie jest to problem krytyczny, to jednak niektóre próbniki Managed Availability potrafią nieźle zwariować, dodając do logów stanu zarządzanych elementów mnóstwo błędów. Możemy taki denerwujący nas wskaźnik wyłaczyć. Procedurę jak wprowadzić takie nadpisanie dla konkretnego serwera lub globalnie podaje Microsoft w dokumentacji do Exchange, jest to opisane również na blogu zespołu produktowego, a ciekawy przykład zastosowania możemy znaleźć w artykule 2911802, opisującym problem z próbnikiem folderów publicznych, który to problem pojawił się po zainstalowaniu Cummulative Update 3. Poniżej załączony przykłąd globalnego nadpisania (override’a) dla próbnika, monitora i respondera, czyli trzech podstawowych elementów wykorzystywanych przez Managed Availability:

Add-GlobalMonitoringOverride -Identity "Publicfolders\PublicFolderLocalEWSLogonEscalate" -ItemType "Responder"-PropertyName Enabled -PropertyValue 0 -ApplyVersion "15.0.775.38"

Add-GlobalMonitoringOverride -Identity "Publicfolders\PublicFolderLocalEWSLogonMonitor" -ItemType "Monitor" -PropertyName Enabled -PropertyValue 0 -ApplyVersion "15.0.775.38"

Add-GlobalMonitoringOverride -Identity "Publicfolders\PublicFolderLocalEWSLogonProbe" -ItemType "Probe" -PropertyName Enabled -PropertyValue 0 -ApplyVersion "15.0.775.38"

Brak komentarzy: