Virtual Study

19 lipca 2012

Zmiana dostawcy dla telefonów LG

Aktualizacja telefonu z systemem Windows Phone czasami przypomina bieg z przeszkodami. Znanym trickiem, który stosowało się w przypadku aktualizacji z Phone 7.0 do wersji Mango było odpięcie od internetu, chwilę (1-2 sekundy) po rozpoczęciu sprawdzania dostępności aktualizacji. Jednak w przypadku mojego telefonu musiałem dodatkowo pogrzebać w rejestrach – w niektórych pomaga zmiana operatora, od którego telefon był dostarczony (niezależnie od wersji językowej systemu).

W przypadku grzebania w rejestrze telefonu LG, procedura wygląda następująco:

1. Na telefonie należy wejść do specjalnego menu MFG wybierając numer ##634#

2. Pojawi się prośba o podanie hasła, wpisujemy 277634#*# i zatwierdzamy wybór.

3. Po pojawieniu się tekstowego menu wybieramy Engineer Menu->Other Setting->Edit Registry

4. Zmieniamy ścieżkę główną na HKEY_LOCAL_MACHINE, a następnie wpisujemy SUB PATH  \System\Platform\DeviceTargetingInfo, w polu KEY wpisujemy MobileOperator, i klikamy na pole String.

5. Teraz naciskamy na  pole Query, powinna pojawić się nazwa dostawcy, zamiast niej wpisujemy wybraną nazwę i naciskamy pole Set. Powinna się zapisać nowa nazwa. Jeżeli nie wpiszemy żadnej powinniśmy “odbrandowić” nasz telefon”. Działa także wpisanie jako operatora 000-88 (chyba że zależy nam na konkretnej marce, jak w przykładzie poniżej). Wtedy powinniśmy zmienić także dodatkowe klucze. Przykładowa możliwość zmiany:

MobileOperator = VOD-DE
MOName = Vodafone
OEMDeviceName = ATLANTIC_VDF_DE
Zamiast tego wstawiamy:.
MobileOperator = VOD-IT
MOName = Vodafone
OEMDeviceName = ATLANTIC_VDF_IT

Brak komentarzy: