Virtual Study

25 marca 2008

Problem z backupem Exchange 2007 w Windows 2008

Niedawno natknąłem się na ciekawą i niestety przygnębiającą wypowiedź Scotta Schnolla z zespołu Exchange (skróty moje własne) - "Windows Server 2008 nie zawiera NT Backupu.  W jego miejsce Windows Server2008 ma Windows Server Backup, który nie posiada wsparcia dla  strumieniowego backupu oraz Exchange ESE APIs, czyli nie może być wykorzystywany do wykonywania kopii zapasowych baz Exchange.  Windows Server Backup nie posiada również zgodniego z Exchange VSS requestor'a; co oznacza, że nie może wykonywać również backupów Exchange poprzez VSS.
Nie oznacza to, że nie można wykonywać strumieniowych backupów Exchange poprzez ESE API, wbudowanych w Exchange 2007. Oznacza po prostu, że należy do tego wykorzystać zewnętrzne oprogramowanie, które posiada odpowiednich agentów dla Exchange 2007, wspieranych na platformie Windows 2008".

Jednak baby w maglu gadają, że w Small Business Server 2008 zostanie dodane narzędzie, które będzie umożliwiało bez dodatkowych zakupów backup Exchange. Przekonamy się o tym już niedługo.

Brak komentarzy: