Virtual Study

15 kwietnia 2007

Jak efektywnie używać sieci

W zeszłym tygodniu byłem na ciekawym spotkaniu z Bobem Rebholtzem, dotyczącym efektywnego wykorzystania sieci przez użytkowników Internetu.

Relacja Boba ze spotkania w Warszawie

Bob przekonywał nas (zresztą niektórzy uczestnicy spotkania byli podobnego zdania), że najbardziej efektywna metoda pozyskiwania wartościowych informacji to wykorzystanie "czynnika białkowego", czyli zdanie się na opinię wartościowych ludzi, którzy odfiltrują dla nas najciekawsze informacje. Tworzenie siatki powiązań - ulubione blogi, tagowanie i korzystanie z kanałów RSS pozwolą nam agregować informacje wybrane przez znajomych, czy po prostu ciekawe osoby znalezione w sieci.

Sam w ten sposób zbieram informacje korzystając z blogów specjalistów od Exchange'a i innych technologii, które mnie interesują, a na pewno metoda jest wygodna. Pod warunkiem oczywiście, że dobierzemy odpowiednie źródła informacji.

Bob prezentował nam również swoje pomysły, nad którymi pracuje i które być może niedługo znajdą się na stronach Technetu i innych witryn Microsoft, ale o tym może napiszę, kiedy będzie coś więcej wiadomo.

Brak komentarzy: